Consent Preferences Çevre Kirliliği Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Çevre Kirliliği Hakkında Kompozisyon

Evimizde yaşamımızı sürdürürken temizlikle aldığımız kararların çoğunu dışarıda da uygulamalıyız. Nasıl ki evimizde çöpleri mobilyaların üzerine atmıyorsak, televizyon, oturma takımları vs gibi eşyaların kenarlarına sıkıştırmıyorsak sokağa çıktığımızda da aynı düşüncede olmalıyız. Yaşadığımız tüm alanlar tıpkı evimizde olduğu gibi bizim ve çevremizdeki canlıların yaşam alanıdır. Evimize attığımız çöplerden ailemiz ve misafirlerimiz zarar görürken sokağa atacağımız çöplerden çok daha fazla kişiye zarar vermiş oluruz.

Doğaya atılan bir çöpün kendi haline bırakılması ile kaybolması yıllar sürmektedir. Ayrıca atılan atıkların türü, cinsi ve doğaya vereceği zararları düşündüğümüzde büyük bir kirliliğe sebep olmaktadır. Atılan çöplerin toprağa karışması, bitkilerin zarar görmesine, hayvanların zarar görmesine dolayısıyla da insanların zarar görmesine sırayla etki edecektir.

Çevremizin içerisinde kendimizi başrol olarak görerek ilk adımı kendimiz atmamız gerekliliğine inanmalı ve çevremizi de buna inandırmalıyız. Doğayı sadece slogan üreterek değil de ilk etapta kirletmeyerek daha sonra kirliliğini azaltarak korumaya çalışmalıyız. Bireysel bazda herkes kendi evininin önünü süpürse her yer temiz olur diye bir söz vardır. Tam olarak durum aynıdır yani kişi bazında kirliliği önleyebilirsek çevremizi korumuş oluruz.


Çevre Kirliliği Hakkında Kompozisyon


Çevre Kirliliği Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.