Corona Virüs Hakkında Kompozisyon

Corona virüsü ülkemizi nasıl etkilemiştir ve dünya insanlığına, ekonomiye nasıl zarar vermiştir bu deneme yazısında sizlere açıklayacağız. Corona yani tıp dilinde yeni gözlemlenen covid 19 adlı bu virüs, bireyleri enfekte ederek bazı sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Çin kökenli bulaşan bu hastalık, tıp dünyası tarafından Çindeki bir hayvan pazarındaki canlının tüketilmesi sonrasında ortaya çıktığı tahmin edilmektedir.

Corona virüsü kadın ve erkek farketmeksizin bireylerde haddinden fazla ateş ve öksürük; ardından nefes alamayacak kadar solunumun sıkıntıya düşmesi belirtileri göstermekte. Bu nedenle akciğerleri zarar görmüş (sigara, boya, kimyasala maruz kalan insanlar vs) ve kronik bir hastalık geçmişi olan insanlarda ölümcül etkiye sahip olmuştur. Özellikle ihtiyar nesilde ölümcül tehlikesi daha da artıyor.

Yer küre üzerinde binlerce insan Corona virüsü nedeniyle ölmüş ve bu bulaşı hemen hemen bütün dünya ülkelerine bulaşmıştır. Ayrıca üzülerek söylenmelidir ki heniz covid 19’un bir ilacı ya da aşısı geliştirilemedi.

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edildi, birçok öğrenci eğitimden mahrum oldu. Ekonomi durma noktasına geldi şu an ticaret yok denecek kadar azaldı.  Turizm aniden durakladı. Tüm dünyada ekonomik bir kriz söz konusu. Sağlık bakanımız gece gündüz çalışmakta, hastaneler  ve sağlık personellerimiz tek çaremiz.

Şuan insanoğlu büyük bir hızla tüketim evresine geçti. Üretemiyor, rahat hareket edemiyor ve sadece evde bekliyoruz. Tek dileğimiz bir an önce hayatın normale dönmesi…


Corona Virüs Hakkında Kompozisyon


Corona Virüs Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.