Consent Preferences Corona Virüsünden Hiç Kurtulan Oldu Mu? | Beyaz Okul

Corona Virüsünden Hiç Kurtulan Oldu Mu?

Corona virüsü Çindeki wuhan adlı şehirde ortaya çıkmaya başlayan ve tüm dünyada yayılmış bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalığın vahşi hayvan eti tüketmekte olan Çinli bireylerden kaynaklandığı tahmin edilmekle birlikte tam olarak ortaya çıkış şekli saptanmamıştır.

Corona virüsü belirti olarak normal gribal enfeksiyonları andırır. Geçmeyen yüksek ölçekteki ateş hastalığı ele verir. Malesef henüz tedavisi belli olmamıştır ve Corona virüse karşı herhangi bir ilaç üretimi yapılmamıştır. Corona virüsün tedavisinde ise halen malesef viral tip enfeksiyonlarda kullandığımız ilaçlar kullanılmaktadır.

Corona virüse çare yok mu?

Şuan için maalesef…

Tek önerilecek durum bol bol sıvıların tüketimi ve beslenme. Corona virüsü nedir yazısında bu konuda aslında biraz bahsetmiştik.

Her Corona virüsü kapan hasta ölür mü?

Net bir yanıt yoktur çünkü bugün aldığımız habere göre tedavisi biten hastalarda aynı virüs tekrar ortaya çıkmıştır. Özellikle kronik kalp ve akciğer hastalıkları teşhisi konulmuş kişiler, yaşlılarda çok daha etkilidir.

Corona virüsü tedavisi biten binlerce hasta da bulunmaktadır.

Not: Arkadaşlar 24 şubat pazartesi saat 17:00 da aldığım habere göre aşı bulunmuş. Ancak son testlerden sonra piyasaya çıkabilirmiş.

Beyazokul.com


Corona Virüsünden Hiç Kurtulan Oldu Mu?


Corona Virüsünden Hiç Kurtulan Oldu Mu?
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.