Consent Preferences Çürük Tahta Çivi Tutmaz Kompozisyon | Beyaz Okul

Çürük Tahta Çivi Tutmaz Kompozisyon

Atalarımız bu sözü bazı kişilerin ya da bazı durumların ne yaparsanız yapın değişmeyeceğini söylemek için kullanmışlardır. Halk arasında argo tabirle senden bir cacık olmaz sözü ile eşdeğerdir. Yani bazı insanlara ne yaparsanız yapın düzeltemezsiniz, hamurunda o istediğiniz özellik yoksa ne kadar çalışırsanız çalışın o kişiyi değiştiremezsiniz.

Kaliteli bir kişiliğe sahip insan, her zaman kendine en çok yakışanı yapar ve çevresindeki insanların da haklı güvenini kazanır. Ama kalitesiz insan ise, ne yaparsa yapsın, karşısında her zaman bir kuşku ve bir endişe yaratır. Ne yaparsa yapsın, iyilik ya da kötülük, her zaman onu tanıyanlarda, bir geri durma yaşar. İşte bu tür insanlar için, çürük tahta çivi tutmaz deyimi kullanılır.

Kişinin ahlaki tutumları, hareket ve tavırları kötü olduğu zaman, ona güvenmeniz, ona sırtınızı vermeniz ve o kişinin sözünü tutması beklenmez. O her zaman bir sonraki beklentinizde de bunu yapmaya ve sizi bir daha hayal kırıklığına uğratmaya devam eder. Bu yüzden, ona her zaman güvenmek ve her zaman “belki bu kez düzelmiştir” diye beklemek, asla doğru bir tutum olmayacaktır.

Güvendiğiniz ya da güvenmediğiniz bu kişi, zaten bir şeyi bir kere yanlış yapmışsa, bu durum sizde bir koşullama meydana getirebilir. Elbette bu durum bir veya iki kez, kendisinin elinde olmayan durumlardan kaynaklı olarak olumsuz olmuş olabilir ama ilerleyen süreçlerde bu durumun kasıtlı olup olmadığı zaten kendini belli eder.

Ayrıca youtube üzerinden beyaz okul kanalında dilediğiniz ders viodeolarını izleyebilirsiniz. Ödevlerle ilgili sorun yaşarsanız eğer odevbul.com üzerinden soru da sorabilirsiniz.


Çürük Tahta Çivi Tutmaz Kompozisyon


Çürük Tahta Çivi Tutmaz Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.