Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon

Her geçen gün, çok daha zorlu ve daha fazla çekişmeli, rol kapıcı bir güne uyanıyoruz. Bu günler, insanların sevdiklerini ve etrafındakileri en iyi tanıma günleridir. Özellikle maddi bir beklentide, bir anda gerçek yüzlerini bu günlerde size gösteri verirler. Ve geriye dönüp “keşke zamanında birikim yapsaydım” diye hayıflanırsınız. İşte bu yüzden, elinizden geldiğince, az veya çok demeden bir yerlerden başlayarak bir köşeye para bırakmanız faydanıza olacaktır.

Bir köşeye bıraktığınız paranın miktarının ne kadar olduğu aslında çok önemli olmamalı. Zaten bir süre sonra bakarsınız ki, o küçümsediğiniz miktarlar, damlaya damlaya göl olur misali, kocaman bir dağ oluvermiş. Küçük küçük birikimle büyük bir servet elde etme anlamına gelen damlaya damlaya göl olur, bu anlama gelmekte ve her insanın hayatının en zorlu süreçlerinde onlara yardımcı oluvermektedir. Birikimlerin ve tasarruf tedbirlerinin önemi büyüktür.

Günün birinde çok büyük ihtiyaçlarınız meydana geldiği zaman, arkanıza dönüp “iyi ki bir köşeye bu kadar para koyma alışkanlığı edinmişim” diye kendinizle gurur duyarsınız. İşte tam da bu yüzden, alışkanlık haline getirerek az da olsa parayı bir köşeye atmanız, sizin için çok iyi olacaktır. Sadece para da değil, ileri ki zamanlarda tüketiminiz için bazı şeyleri ufak ufak bir köşeye saklamanız faydanıza olacaktır.


Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon


Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.