Consent Preferences Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız | Beyaz Okul

Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız

Özellikle Sanayi Devrimi sonrasında, doğal kaynakların kullanımı bir hayli yaygınlaşmış ve enerji kaynağı olarak merkeze oturtulmuştur. Doğal kaynaklar, her ne kadar sınırsız gibi görünse de, enerji kaynağı olarak sürekli olarak tüketilmesi, aslında sonunun geldiğini gösteren araştırma sonuçları ile karşı karşıya kalmamıza neden oluyor. Zira, yenilenebilir enerji yerine doğal kaynak kullanımına daha fazla yoğunluk gösterilmesi ve yine doğal kaynakların israf edilmesi, ileride ciddi problemlerin başlamasına neden olabilir.

Biz olmasak bile, yeni nesillerin bu durumda bir hayli zor koşullar altında yaşamalarını gerektirebilir. İşte bu yüzden, doğal kaynakları yerinde ve zamanında, tutarlı bir şekilde kullanmak gerekir.

Aslında sadece enerji kaynakları olan uranyum, kömür, petrol, doğalgaz ile de sınırlamamak gerekir doğal kaynakları. Zira, su, ihtiyacımız olan en önemli doğal kaynaklardan ve en fazla bilinçsizce tüketilenlerden. İşte buna dikkat etmek ve sağlıklı bir gelecek için yerinde ve miktarınca tüketmek gerekir. Bilmek gerekir ki, hiçbir şey sınırsız ve sonsuz değildir. Ve bundan da bizim sınırsız ve süresiz hakkımız da yoktur. İsraf etmeden bilinçli tüketici olmanın gerekliliklerine uyarak doğal kaynakları kullanmalıyız.

Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız

Doğal kaynaklardan olan ormanlar, toprak ve hava da, bilinçli tüketimi gerektirir. Havanın bilinçli tüketimi nasıl olur diye soracak olursanız, doğaya salınımını yaptığımız karbondioksit gazı gibi zararlı maddelerin salınımını azaltmazsak, bu durumda havamız kirlenecek ve bu da doğal kaynakların kötüye kullanımı anlamına gelecektir.


Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız


Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız
YORUMLAR

 1. Necla dedi ki:

  Doğal kaynakları dikkatli kullanmaz isek tüm canlıların hayatını tehlikeye sokarız.

 2. Hasret dedi ki:

  Doğal kaynakları dikkatli kullanmaz isek geleceğimiz tehlikede demektir.

 3. selin duran dedi ki:

  Yanlış yaptın

 4. hamza adnar dedi ki:

  çok uzundu 2 saatte yazdım

 5. alis billa dedi ki:

  Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız. Bunu biliyorum ben.

 6. Mert Can Yıldırım dedi ki:

  Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız

 7. oğuz efe akçin dedi ki:

  ben proje ödevimden sizin sağenizde 100 aldım teşekürler

 8. cansu yıldırım dedi ki:

  sence doğrumu ödevime yazdım

 9. hadime dedi ki:

  saolun da ben istediğim şeyi bulamadım özür dileyerek bu sayfadan çıkacağım

 10. halime dedi ki:

  Doğal Kaynakları Dikkatli Kullanmalıyız.

 11. Fatma Türkan dedi ki:

  Doğal kaynakları dikkatli kullanmalıyız, çünkü canlılığın devam için kaynaklar sınırsız değil. Açlıktan ölen insanlar var halen.