Dostluk Hakkında Kompozisyon

İnsanların birbirlerine ihtiyaçları vardır. Hiçbir insan tam manasıyla kendi başına doğup, büyüyüp, hayatını devam ettiremez. Arkadaşlıklar kurarak çevresindeki gelişen olaylar neticesinde yardımlaşması gerekir. Yalnız yaşamın zorluğundan dolayı dostluğun önemi insanlar açısından oldukça önemlidir. Birilerinin yardımına ihtiyacımız olduğunda ilk önce dostlarımız yetişirler. Dostlarımız nasıl ki bize yardımcı oluyorsa biz de aynı hassasiyetle onların zor zamanlarında yanlarında olmalıyız.

Dostluk bireyler için önemli olduğu gibi ülkeler açısından da çok önemlidir. İnsani ihtiyaçlar sadece bireysel bazda değil toplumsal olarak da kendisini göstermektedir. Ülkelerin tarihlerine baktığımızda pek çok ülke birbiriyle dost olarak yardımlaşmayı sürdürmektedir. İki dost birbirinin eksiğini tamamlayacağından daha sağlam bir bütün izlenimi vermektedir.

İnsanlar bireysel olarak baktığımızda bir puzzle gibidir. Her insan bir parçadan ibarettir. Ancak büyük resmin elde edilebilmesi için tüm parçaların bir araya gelmesi ve eksiksiz bir bütünün elde edilmesi gerekmektedir. Dostlarımızla bir arada olduğumuz zaman eksiksiz hale geleceğimizi unutmamalıyız. Aksi takdirde büyük resimden çok uzak, küçük parçalar olarak her bir yana dağılıp kaybolabiliriz.

Dostluk Neden Önemlidir?

Dostluk önemlidir çünkü; insanlar zor zamanlarında sırtını dayayabileceği bir yakın, güvenebileceği bir liman arar. Yardıma o dost koşar. Zorluklar o dost sayesinde aşılır.


Dostluk Hakkında Kompozisyon


Dostluk Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.