Consent Preferences Elimde Sihirli Bir Değnek Olsaydı Kompozisyon | Beyaz Okul

Elimde Sihirli Bir Değnek Olsaydı Kompozisyon

Dünya üzerinde her ne kadar yasal düzenlemeler de olmuş olsa kötülerin hiçbir dönemde tamamen ortadan kaybolduğunu görmek mümkün olmamıştır. Kendi menfaatleri için çevredeki insanlara zarar veren bu kişiler için elimde sihirli bir değnek olmasını isterdim. Hatta sadece insanlara değil doğadaki bitki ve hayvanlara da zarar vererek dolaylı yoldan yine insanların zarar görmelerini sağlayan tüm kötülüklerin kaybolması için sihirli değnekle bir dokunuş yapmak isterdim.

Kötüyü engellemek için kanunların ve insanların çabaları çoğu zaman engel olamamaktadır. İyiler kötülerden daha cesur olamadığı sürece kötülerin yaptıkları devam edecektir. Günümüzde sadece bireysel anlamda değil doğrudan ülkelerin de yaptıkları kötülükler söz konusudur.

Tüm kötülükleri bir çırpıda bitirmenin insan gücüyle yapılması imkansızdır. İşte böyle bir durumda dilek ve temenni etmekten başka çaremiz kalmıyor. Kötülerin zarar vermemesi için ya da tamamen ortadan kaybolmalarının sağlanması için doğaüstü bir beklenti meydana geliyor. Bu durumda da elimde sihirli değnek olsa düşüncesiyle yapacağım ilk iş kötülüklerin bitmesini isterdim. Belki de tek isteğim bu olurdu ki geriye her şey kendi akışıyla yolunu bulur.

Şu an elimde sihirli bir değnek olsaydı ne mi yapardım? Salgın hastalıkları, yoksulluğu, kötü insanları, istismarcıları, kısacası tüm kötülüklerin sonu gelsin isterdim…


Elimde Sihirli Bir Değnek Olsaydı Kompozisyon


Elimde Sihirli Bir Değnek Olsaydı Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.