Consent Preferences Enerji Tasarrufu İle İlgili Kısa Yazı | Beyaz Okul

Enerji Tasarrufu İle İlgili Kısa Yazı

Yeryüzünde yaşamaya çalışan canlılar olarak bizler; bizden sonra dünyaya gelecek çocuklarımız, torunlarımız için yaşanabilecek yer olarak dünyayı onlara bırakmalıyız. Bizler aynı birer kiracı gibiyiz. Yaşadığımız dünyayı aldığımız gibi tertemizce gelecek nesillere geri iade etmeliyiz. Unutmayın bizler misafiriz.

Dünyayı gelecekte daha yaşanılabilir hale getirmek için enerji kaynaklarımızı hor kullanmadan, bilinçsizce tüketmeden ihtiyaçlarımızı gidermeliyiz. Tasarruf bu konuda bizim hedefimiz olmalı. Belki bir yaprak kağıt bir ağacı, bir ağaç bir ormanı, bir orman bir nesli kurtaracak.

Enerji tasarrufu olmaz ise yüksek oranda küresel ısınma artacaktır. Bu küresel iklim değişikliklerine ve dopal afetlerdeki yıkıcı darbelere neden olacaktır. Su konusunda sıkıntılar yaşan dünyamız daha da çıkmaza girecektir. Buzulların erimesiyle karalar su altında kalacaktır.

Dünyada karaların %75 i su ile kaplıdır. Ancak bu suların sadece %3 ü içilebilir durumdadır. İsraf ettikçe sonsuz sandığımız su kaynakları kuruyacak ve insanlık adeta çıkmaza sürüklenecektir.

İsraftan kaçınalım, tasarrufu özendirelim. Tek çaremiz bu…

Enerji haftası her sene okullarımızda 11 ve 18 Ocak tarihleri arasında Tasarruf Haftası adı altında kutlanır. Panolar süslenir ve tasarrufun önemini anlatan etkinlikler düzenlenir.


Enerji Tasarrufu İle İlgili Kısa Yazı


Enerji Tasarrufu İle İlgili Kısa Yazı
YORUMLAR

  1. osman dedi ki:

    güzel bir yazı benim için çok önemli