Enformasyon Teknolojileri Nedir?

Bilgi teknolojileri olarak dilimize geçen bu kavram, son zamanların popüler mesleklerinden ve iş kollarından biridir. Aslında bu alan, sadece bireysel olarak icra edilmekle birlikte, diğer alanlar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Sanayiden tekstile, kamu işlerinden üniversite işlemlerine değin hayatımızın bir çok alanında bu kavram ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu alan, üç farklı alanın bütünleşmesi ile oluşuyor. Birincisi bilgisayar programlaması, ikincisi yazılım geliştirmesi ve üçüncüsü işletmesidir. Yani, bilgisayarların yazılım ve programlamalarının ticarileştirilmesi olarak genel bir ifadeyle tanımlanabilir.

Sistem analizleri, ağ yönetimleri, web tasarımları, software ve hardware geliştirilmesi, bireysel ve şirket danışmanlığı gibi onlarca alan da bu bölümün bir parçası olarak bilinmektedir.

Bu bölüm, ülkemizde ve diğer ülkelerde üniversitelerde okutulan bir bölümdür. Ve gerçek manada önü açık olan bir bölüm olarak öğrencileri beklemektedir. Ülkemizdeki kamu, özel ve vakıf üniversitelerinde bu bölüm öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Eğer meraklı, araştırma ve çalışma alışkanlığı olan, üretken ve ileriye yönelik ciddi hedefiniz varsa, siz de bu bölümü tercih edebilirsiniz.


Enformasyon Teknolojileri Nedir?


Enformasyon Teknolojileri Nedir?
YORUMLAR

  1. Demir dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkürler.

  2. Reyhan dedi ki:

    Bana enformasyon teknolojileri puanları, enformasyon teknolojileri dersleri, enformasyon teknolojileri sıralama ile
    enformasyon teknolojisi devrimi bilgilerilazım