Consent Preferences Eşeğe Altın Semer Vursalar Yine Eşektir Kompozisyon | Beyaz Okul

Eşeğe Altın Semer Vursalar Yine Eşektir Kompozisyon

Bir insanı değiştirmek hele ki, karakterine işleyen bir tutumunu veya davranışını değiştirmek, neredeyse imkansızdır. Onun değişmesi için ne yaparsanız yapın hiçbir işe yaramayacaktır. Böyle bir durum için eşeğe altın semer vursalar yine eşektir denir. Çünkü ona vereceğiniz, onun için yapacaklarınız ve kazandıracağınız şeyler, sadece fiziksel değişimini etkiler. Onun kişiliğini asla değiştirmez.

Çevremizde bazı kişilerin unvanı değişmesine rağmen kişiliklerinde hiçbir değişiklik olmadığına tanıklık ediyoruz. Doktor, öğretmen, avukat ya da milletvekili dahi olmasına rağmen, karakterinde hiçbir değişiklik olmayan bu kişiler için de eşeğe altın semer vursalar yine eşek sözünü kullanırız.

Bununla birlikte, başka bir ülkeye giden ve tüm çevresini bir anda değiştiren kişilerin yanına gittiğimizde de aslında onda en ufak bir değişikliğin olmadığını ve gittiği yerin de ona hiçbir etkisi olmadığını görürüz. Orada ne iş yaptığı, değiştirdiği yeni çevrenin nasıl olduğu ve hangi görevi üstlendiği, onun kişiliği üzerinde hiçbir etki yaratmamış olabilir.

Sizin de çevrenizde, her ne yaparsanız yapın değişmeyen insanlar olabilir. Bu yüzden onu o şekilde kabul etmek veya kabul etmiyorsanız, onun ortamından uzaklaşmanız daha doğru olacaktır.


Eşeğe Altın Semer Vursalar Yine Eşektir Kompozisyon


Eşeğe Altın Semer Vursalar Yine Eşektir Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.