Consent Preferences Esirgenen Göze Çöp Batar Kompozisyon | Beyaz Okul

Esirgenen Göze Çöp Batar Kompozisyon

Bazen bir kişiyi veya bir nesneyi o kadar çok severiz ki, onu bırakın birinin kullanmasını veya sevmesini, ona bakmasına dahi tahammül edemeyiz. Oysa bir de bakmışız ki, o bakılmasına dahi razı olmadığımız şey; ki artık şey her ne ise, bir anda elimizden kaçıp gitmiş veya kayboluvermiş. İşte bu tür durumlar için atalarımız esirgenen göze çöp batar demiş.

Esirgenen şey her kimse veya her ne ise, bu bir insan olabilir, bir hayvan olabilir, bir araba, kalem, kitap, ayakkabı… Önemli değil. Çok fazla üzerine titrememek ve elinden geleni yaptıktan sonra her insanın yaptığı gibi serbest bırakmak gerekir. Zaten siz elinizden geleni yaptıktan sonra artık sizden çıkmıştır ve bundan sonrası artık doğanın tabiatına göre şekillenir. Çünkü ne kadar çok o şeyi korumaya çalışırsak o kadar aksilik peşimizi bırakmaz.

Esirgenen göze çap batar sözü muhakkak herkese uğrar. Bu bazen yeni ayakkabı alan biri olabilir veya bir bebeği olan biri olabilir. Önemli olan özne ve nesne asla değildir. Bu yüzden önemli olan, hayatını akışına bırakıp çok fazla üzerine titrememektir.


Esirgenen Göze Çöp Batar Kompozisyon


Esirgenen Göze Çöp Batar Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.