Fazla Mal Göz Çıkarmaz Kompozisyon

Fazla mal göz çıkarmaz, insanların mevcut gelirlerinin ya da sahip olduğu malların daha fazlasına sahip olmaları ve bunları koruyup üstüne ekleyerek, elden çıkarmamaları gerektiği anlamına gelir. Çünkü, bu mal ileride lazım olabilir ve insanın birçok işini görebilir. Birikim yapmak ve ileride ihtiyacımızı karşılayacağı bilinerek elde tutmak, çok önemlidir. Bu yüzden ihtiyaçlarından fazlasının bir köşede kalmasının ve ileride kullanılmasının bizlere hiçbir zararı olmayacaktır. Aksine faydası olacaktır.

Daha çok mal kazanmak elbette avantajdır ve hatta her insan, kötü günler için bunu göz önünde bulundurmalı ve yerine göre kimsenin hakkına girmeden, fazla mal göz çıkarmaz diyerek daha fazla çalışmalıdır. Ama sırf bunun için haksız kazanç, başkasının hakkına girmek ve onlara zarar vermek pahasına asla böyle bir duruma düşmemek gerekir. Paramızın kıymetini bilmemiz gerekir. İsrafı terk etmeli ve birikimi ön plana çıkarmamız gerekir. İhtiyaçlarımızı karşıladıktan sonra geri kalanı da bir köşeye bırakmalı ve çalışmaya devam etmeliyiz.

Fazla malın gereksiz yere elden çıkarılmaması gerekir. Gün gelir bunu yaparsak pişman olabiliriz. Bu yüzden buna dikkat edip tedbirimizi almalıyız. Bu deyim kısaca tutumluk ve kara günler için birikim yapmak ile alakalıdır. Az çok demeden kötü günler için birikim yapmak şarttır.


Fazla Mal Göz Çıkarmaz Kompozisyon


Fazla Mal Göz Çıkarmaz Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.