Consent Preferences Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri | Beyaz Okul

Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri

Firma tanıtım yazısı örneği veya kuruluşlar için kullanılması gereken tanıtım yazılarının, nasıl hazırlanması gerektiğine değineceğiz. Firma veya kuruluş hakkında kısaca bilgi vermemiz gereken tanıtım yazılarında, bahsi geçen kuruluşa ait tarihsel ve istatistiksel bilgiler verilebilir, ayrıca slogan ve firmanın hizmet kolları hakkında bilgilendirme metinleri bu yazıda paylaşılmalıdır.

Öncelikle firma tanıtım yazısı yazılırken daima resmi bir uslüp kullanılmasına dikkat edilmeli ve şirket profilinden asla taviz verilmemelidir. Firmanın adı, kuruluş zamanı, hatta kimin nasıl ve nerede kurduğu bu tanıtım yazısında belirtilmelidir. Ama asıl hedefimiz firmanın yaptığı ve yapacağı işleri toplumla paylaşmak olmalıdır. Yani misyondan (uygulama veya hizmet esnasında firmanın duruşu, değerleri) ve vizyondan (ulaşılmak istenen hedef, amaçlanan değerler) bahsedilmelidir. Eğer başka bir web sitesinde yayınlanma amaçlanıyorsa; yazının sonunda firma url adresi belirtebilirsiniz. Ayrıca arama motorlarında sıralamalar için yazılmak isteniyorsa bu sefer de yine hedef kelimeye url adresi ekleyebilirsiniz.

Şimdi sizlere olmayan bir x adlı firmanın tanıtım yazısı örneğini verelim. Hatta 2. tanıtım örneğinde x firmamız yerine Beyaz Okul diye bahsedelim.

 

Örnek Firma Yazısı

X Şirketi 1998 yılında İstanbul’da Ahmet Rasim Mertgil tarafından kurulmuştur. Kuruluş yıllarından bu yana unlu gıda mamulleri, salça ve konserve üretimi yelpazesi ile hizmet veren X firması, gıda sektöründe önemli bir yer sahibi olmuştur.

Vizyonumuz; İhracatta önemli bir yer edinerek; aynı zamanda ülkenin dört bir yanında seçilmiş, kaliteli gıda ürünlerini tüketiciyle buluşturabilmektir.

Misyonumuz; gıda ürünlerini kaliteli ve ucuz, sağlıklı olarak üreterek tüketiciyle uygun koşullarda buluşturmak, çevreyi ve doğayı koruyan, bilinçli üretime destek veren, toplumsal sorumluluklarını yerine getirmeyi hedefleyip, yasa ve değerlerden asla taviz vermeyen bir anlayışla hareket etmektir.

Örnek Firma Yazısı 2

Beyaz Okul 2010 yılında eğitim ve öğretim hizmeti veren gönüllüler tarafından oluşturulmuş bir web sitesidir. Öğrenci ve öğretmen odaklı paylaşım yapan bu ekip, kısa bilgi notları, biyografi, bilimsel makaleler ve kompozisyon örnekleri gibi çeşitli branşlarda ücretsiz hizmet veren bir kuruluştur.

Yayın hayatına www.beyazokul.com adı altında başlayan bu kuruluş, Türkçe, Fen bilimleri, Matematik ve Sosyal bilgiler alanında olduğu gibi; edebiyat, coğrafya, fizik, kimya ve biyoloji vs gibi çeşitli dallarda da farklı etkinlik ve bilgi notları ile ziyaretçilerini bilgilendirmeyi hedefleyen bir web platformudur.

https://www.beyazokul.com/


Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri


Firma Tanıtım Yazısı Örnekleri
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.