Consent Preferences Gelecekte Olmak İstediğim Meslekle ilgili Bir Hikaye | Beyaz Okul

Gelecekte Olmak İstediğim Meslekle ilgili Bir Hikaye

Gelecekte olmam gereken ve hali hazırda sahip olduğum meslek seçimiyle ilgili bir yaşanmış hikaye anlatmak isterim. Sene bilmem kaç ve normal başarılı sayılabilecek ilk ve ortaokul öğrenimim ardından ergenlik dönemi sorunları ile pençeleşen lise öğrenimim güç bela bitmişti.

Aslında 30-35 kişilik arkadaş tayfasından sadece ben geçebilmiştim O da 0.015 denilebilecek küsüratlarla. Tabi bu süreçte zararlı alışkanlıklarda edinmiştim. Lise bitince tüm arkadaşlarım biryere dağılmış kimi iş yerlerine çıkarak vs olarak yerleşmiş kimileri başka şehirlere göç etmişti.

Liseden mezun olduktan 2 sene sonra kardeşimin sınıfta unuttuğu montunu almak için okuluna gittim. İçeride tebeşir tozundan ve kalabalıktan dolayı oluşan basık bir koku, sıralar vs vs. O kokuyu o an özlediğimi fark ettim. O tebeşir kokusunun bende bıraktığı etki hala burnumda tütüyor. O gün dedim ki öğretmen olmalıyım.

Sonra biraz araştırdım lisede ortaöğretim puanı denen bir olay var. Üniversite sınavında yapacağın sorulardan aldığın puana bunlar ekleniyor. E tabi benim puanım içler acısı zor geçmişim zaten. Üstelik öyle kafana göre bir bölümde seçemiyorsun istersen full yap.

Neyse gerçekten de full yaptım o gün ve başarıma ulaştım. Ha atanma sorunları vs orası ayrı konu ama 4 yılın sonunda ….. öğretmeni unvanı almak amacıma yetti.


Gelecekte Olmak İstediğim Meslekle ilgili Bir Hikaye


Gelecekte Olmak İstediğim Meslekle ilgili Bir Hikaye
YORUMLAR

 1. melike dedi ki:

  gelecekte kendimizi hangi koltukta görüyorsak oraya oturmalıyız

 2. kadir dedi ki:

  çok iyi performans ödevimi bitiricem

 3. anonim dedi ki:

  çok işime yaradı

 4. Elif dedi ki:

  Gelecekte olmak istediğim meslekle ilgili ben de bir hikaye yazssam, size göndersem olur mu? Hikaye yazmayı çok seviyorum.

 5. Tayfur dedi ki:

  Hocam Yazılar çok kaliteli. Bu yazıları alıp biraz kendine göre uyarlayan çok iyi yazılar hazırlar. Bravo

 6. Barış dedi ki:

  Benim işime çok yaradı. Beyazokul’a teşekkür ederim.

 7. buse dedi ki:

  4.sınıf öğrencisiyim kocaeliden gönderiyorum proje ödevim için işime fazla yaramadı ama yazdığınız için teşekkürler.

 8. nesrin dedi ki:

  proje ödevi yapcaktım bu hikaye bana çok yardımcı oldu çok işime yaradı bu yüzden bu hikayeyi hazırlayan çok teşekkür ederim

 9. Meryem dedi ki:

  Bu sene bütün araştırmalarımda beyazokul faydalı oldu bana :)

 10. gamze dedi ki:

  işallah biz de geleceğin anahtarı olacağız

 11. Salih dedi ki:

  Geleceğin meslekleri gerçekten farklılıklar gösterecek. İnsanlık robot ve genetik üzzerine yoğunlaşıyor. Tercih yapacaklara tavsiye ederim..