Gönülsüz Yenen Aş Ya Karın Ağrıtır Ya Baş Kompozisyon

Bir işin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için isteğin olması gerekir. İstek, motivasyonu arttırır ve hem işin tamamlanmasını hem de verimin artmasını sağlar. İsteği olmayan insan ise, sürekli olarak bahaneler ve ertelemeler peşinde koşar ki, zaten çoğu zaman bu ertelemeler ve bahaneler, sonuç olarak iptalleri meydana getirir. Buna zorlanması ise, daha büyük sorunları meydana getirebilir.

Bir insanın, istemediği bir işe zorlanması, o işin baştan savma yani çok kötü olmasına neden olabilir. Bu yüzden bu tür durumlar için, gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş denir. Eğer, zaman varsa ve alternatifler varsa, ya aynı kişiye başka zaman bu işi yaptırmak ya da başka bir insana işi yaptırmak daha doğru olabilir. Yoksa, bir çuval incir berbat edilebilir, yani tüm iş boşa gidebilir.

Eğer siz bir insana, bir iş verip onu bu işe zorlarsanız, bu durum bazen o kişide travmatik sorunlara da neden olabilir. Bundan dolayı, işi yaptırmadan önce o kişinin buna yeterli olup olmadığını ve yapmakta istekli olup olmadığını iyi anlamak lazım.


Gönülsüz Yenen Aş Ya Karın Ağrıtır Ya Baş Kompozisyon


Gönülsüz Yenen Aş Ya Karın Ağrıtır Ya Baş Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.