Consent Preferences Grafik Tasarım Maaşı 2020 | Beyaz Okul

Grafik Tasarım Maaşı 2020

Grafik tasarım bölümünü tamamlayıp mezun olan kişilere grafiker denilmektedir. 4 yıllık lisans bölümünü tamamlamış bir aday dilerse resmi bir devlet kurumunda dilerse web tasarım, online reklamcılık gibi çeşitli firmalarda, arayüz geliştirme ve programlama yapan, oyun sektöründe olan firmalarda özel sektör kollarında iş bulabilir.

Bunların yanında dilerse editör ve yayın evi gibi yerlerde masal kitaplarında illüstrasyon çizimlerinden tutunda çeşitli kitap kapakları tasarlayarak geçimini sağlayabilir.

Grafiker Maaşları Ne kadar?

Güncel olarak grafiker olan 9-3 sahip kadrolu kişiler 4000 ile 4500 tl maaş almaktadırlar. Bu durum özel sektörde 25000 bin tllere kadar çıkabilir veya bir asgari ücretle online – home ofis tarzı çalışan bir şirket / kuruluşla da çalışabilirsiniz.

Kısacası çalışma koşulları, çalışma yeri ve maaşınızın miktarı grafik tasarımcılarında çok farklıdır. Kişinin elbecerisine kalem kalitesine hatta jayal gücüne göre değişmektedir olanaklar.

Bazı grafik tasarımcıları da kendi işini yapmaktadır. Freelance dediğimiz olay ile internette tasarım işleri yapan iş başı ödeme alan grafiker arkadaşlar da mevcuttur.


Grafik Tasarım Maaşı 2020


Grafik Tasarım Maaşı 2020
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.