Grimm Kardeşler Hakkında Bilgi Yazısı

01.01.2020
A+
A-
Grimm Kardeşler Hakkında Bilgi Yazısı

Grimm Kardeşler olarak bizlerin tanıdığı bu edebiyatçılar; Jacob ve Wilhelm Grimm adında iki kardeştir ve bilinen en ünlü masal yazarlarındandır. Jacob ve Wilhelm Grimm Kardeşler çeşitli bölgesel halk kültürü ve dil bilimleri – şiveleri konularında araştırma yapmışlardır. Grimm Kardeşler, etrafındaki köyleri ve değişik türdeki yerleri adım adım dolaşıp insanlarla sohbet etmişlerdir. Akşam sohbetlerinde asırlardan beri anlatılan eski Alman edebi eserleri, hikayeleri, efsane ve söylenceleri derlemişler, onlara edebi bir dil katarak yeniden yazmışlardır.

Günümüzde bütün dünyada tanınan ve dinlenen bu masallar, Alman dilinin,  Alman kültürünün derin izlerini taşır.Çünkü Grimm Kardeşler, bütün bu masal derlemeleri sırasında, Alman halkıyla iç içe olmuşlar ve Alman dilini bütün ayrıntılarıyla incelemişlerdir. Grimm Kardeşler’in, Alman dilinin bugünkü durumunu almasında büyük katkıları bulunmaktadır.Grimm Kardeşler

Grimm kardeşler, 1785 ve  1786 doğan iki kardeştir orta seviye (devlet çalışanı) bir ailenin çocukları olarak dünyaya gelirler. Grimm kardeşlerden sonra üç erkek ve bir kız kardeşleri daha olmuşur.  Ludwig Emil Grimm (1790-1863), günümüzde de oldukça tanınan bir ressam ve grafik tasarım uzmanıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.