Consent Preferences Gülme Komşuna Gelir Başına Kompozisyon | Beyaz Okul

Gülme Komşuna Gelir Başına Kompozisyon

Hayat o kadar çok sürprizle dolu ki, kimin başına ne zaman ne geleceği hiçbir zaman belli olmaz. Her şey gayet normalken, o kadar tersine gelişmeler yaşanır ki dönüp arkanıza baktığınızda yanlış yaptığınız o kadar şey olduğunu görürsünüz. İşte o anda daha önce dalga geçtiğiniz kişiler aklınıza gelir. Çünkü zamanında onların hareketlerine ve tavırlarına gülmüş ve sizin başınıza hiçbir zaman o şeylerin gelmeyeceğini düşünmüşsünüzdür. Ancak o şey sizin de başınıza er ya da geç gelecektir. Bu yüzden gülme komşuna gelir başına deriz.

İnsanlar ile muhatap olmak, onların hatalarını, kusurlarını ve önemlisi aksiliklerini görmezden gelmeyi gerektirir bazen. Yoksa o üstüne düştüğümüz ve gözümüze batan durumlar, bir anda bizim de başımıza gelebilir. Mesela bir insan yolda bir taşa takılıp düşebilir. Bu gayet normal, insanlık halidir. Ancak onun düşmesi üzerine ona gülmek çok büyük yanlışlıktır ve döner dolaşır aynı taşa biz de takılıp düşebiliriz. Bu durumda gülme komşuna gelir başına demeleri normaldir.

Her insanı olduğu gibi kabullenmek ve varsa çok büyük hataları güzel bir dille ikaz etmek gerekir. Yoksa, o şey bizim de başımıza gelebilir ve bizi hayal kırıklığına uğratabilir.


Gülme Komşuna Gelir Başına Kompozisyon


Gülme Komşuna Gelir Başına Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.