Güneş Girmeyen Eve Doktor Girer Kompozisyon

Hastalıkların en büyük kaynağı, insanların kapalı bir alana kendini hapsedip, perdeleri kapatmasıdır. Çünkü, D vitamini tedariği sağlayan güneş, böyle bir alana asla uğramayacak ve insanların D vitamini eksikliğinin karşılanmasını sağlayamayacaktır. Tek D vitamini kaynağı olan güneşin girmediği evlerde ise, hastalıkların ve sağlık sorunlarının yaşanması gayet normaldir. Bu tür tutumlar sergileyen insanlar için ise güneş girmeyen eve doktor girer denir.

D vitamini, kalsiyum ve fosfor emilimini sağlar ve sadece güneşin etkisi ile bu emilim sağlanır. Bu da bizim büyümemizi ve gelişmemizi sağlar. Tabii ki, evdeki bakterilerin ve mikropların da güneşten etkilenerek öldükleri bir gerçek. Bu yüzden, sadece D vitamini değil, aynı zamanda evdeki mikropların ölmesi için de güneşe ihtiyacımız var. Ancak biz perdeyi çekip onun içeri girmesini önlersek, bir süre sonra artık doktorun girmesi için açmamız gerekir ki, o zaman çok geç olabilir.

Güneşi evimize özellikle her sabah davet etmeliyiz. Tüm camları ve gerekirse kapıları açarak hem havalandırmalı hem de güneşin içeriye girmesini sağlamalıyız. Bu sayede hem biz hem de sevdiklerimiz, daha sağlıklı bir ortamda yaşar.


Güneş Girmeyen Eve Doktor Girer Kompozisyon


Güneş Girmeyen Eve Doktor Girer Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.