Hayal Gücü Hakkında Kompozisyon

İnsan vücudunun yaptığı fiziki işlerde kas gücüne ihtiyacı vardır. Kasları ne kadar kuvvetli ise o kadar ağır işleri kolayca yapabilmektedir. Birde hafızamızın da yardımıyla hayal etme gücümüz vardır. Bir işin fiziki olarak yapılmadan önceki aşama o işin hayal edilerek daha sonra gerçeğe dönüştürülmesi gerekmektedir. Yani bir işi yapmadan beynimizde taslağa döker, sonra gerçek hayatımızda uygularız.

Bütün buluşlar hayal gücünün sayesinde ortaya çıkmıştır. Eğer Edison elektriği ve lambayı hayalinde bulmasaydı günümüzdeki yaşadığımız hayatımızda bu kadar elektronik aracı kullanamazdık. Bir kişinin hayal gücüyle elde ettikleri tüm dünyaya yepyeni kazanımlar sağlamaktadır. Hayal gücümüzü tıpkı vücudumuzdaki kaslar gibi geliştirebiliriz. Gelişen hayal gücümüzde bizim için neler doğuracaktır bunu bilemeyiz.

Yapacağımız işlerimizde öncelikle hafızamızda bir canlandırma yaparız. Hatta bir işe başlarız daha sonra hayalimizde beliren bir ışıkla yaptığımız iş üzerinde değişikliklere gideriz. İşte hayal gücümüz orada kendisini gösterir. Hayal ettiğimiz şeyleri saçma diye nitelendirmek yerine onları bir hamur gibi şekillendirerek nasıl bir malzeme ortaya çıkarabiliriz diye düşünürsek ortaya çok güzel sonuçlar çıkarabiliriz.

Hayallerim var; toplumda kötülüğün son bulduğu, herkesin kardeşçe yaşayabildiği, kimsenin kimseyi kırmadığı bir toplumun oluşturulmasında hayallerim var. Herkesin birbirine saygılı olduğu; din, dil, cinsiyet fark etmeksizin herkesin kardeş olduğu bir dünyada yaşama hayallerim var…


Hayal Gücü Hakkında Kompozisyon


Hayal Gücü Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.