Consent Preferences Hazıra Dağlar Dayanmaz Kompozisyon | Beyaz Okul

Hazıra Dağlar Dayanmaz Kompozisyon

Sosyalliğin artması ve harcamaların bilinçsiz şekilde yapılması, israfı da beraberinde getirir. İnsanlar çok fazla harcama yapıyor ve yarını düşünmüyor. Halbuki, hiçbir şey sınırsız değildir. Her şeyin bir sınırı vardır. Elimizdeki para çok olabilir ama harcaya harcaya azalır, bir de bakmışız ki bitmiş. Bu yüzden o paranın her zaman kazanılması gerekir ki harcama devam etsin. Yoksa hazıra dağ dayanmaz misali, eriyip biter.

Hep harcamak ama eldeki paraya güvenmek, bir süre sonra acı gerçekle yüzleşmemize neden olabilir. Elbette harcama yapmalıyız, bu gayet normal. Ama eldeki paraya güvenerek, çalışmayı bırakmak doğru olmaz. Hem harcayıp hem de çalışıp kazanmamız gerekir. Hazırdakine güvenerek, nasıl olsa elimde var dememeliyiz. Çünkü eldekinin de bir sonu ve sınırı vardır. Sonu ve sınırı olan şey ise, bir süre sonra biter ve insanı rezil duruma koyar.

Kimsenin eline bakmamak, sağlam bir şekilde ayakta durmak için elimizdekilerine güvenmememiz gerekir. Her zaman çalışmaya ve gücümüzün yettiğince kazanmaya devam etmeliyiz. Başkasının haklarına da dikkat ederek, kazancımızı arttırmalı ve bu kazancı bir kenarda biriktirmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.


Hazıra Dağlar Dayanmaz Kompozisyon


Hazıra Dağlar Dayanmaz Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.