Consent Preferences Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter Kompozisyon | Beyaz Okul

Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter Kompozisyon

Bazı insanlar, ait olduğu ve varlığından güç aldığı bir çevrede yaşar. Bu çevre, onun en zor zamanlarında kendini güvende ve güçlü hissetmesini sağlar. Kişi, herhangi bir problemle karşılaştığında, hemen çevresine de güvenerek kendini haklı çıkarmaya çalışır. Daha fazla özgüvenle ve daha fazla şevkle, karşıdakilerine karşı sahipsiz olmadığını gösterir. Ancak bazı insanlar ise tek başına ve etrafında akrabalarının, arkadaşlarının olmadığı bir çevrede yaşamak zorunda kalır. Ya da bunu seçmek zorunda kalır. Bu durumda, ister istemez özgüven kırıklığı yaşar ve kendini ifade etmede sorun yaşar.

İnsanın kendi çevresinde kendini daha güçlü hissetmesi ve özgüvene sahip olması, her horoz kendi çöplüğünde öter atasözünü akla getirir. Mesela biz de, ailemizin, anne babamızın, akrabalarımızın yanımızda olduğu bir yerde, kendimizi daha özgüvende hissederiz. Ve dışarıdan bir insan bize zarar vermek istediğinde, hemen ona hak ettiği cevabı veririz. Çünkü ondan korkmamamız için koca bir çevreye sahibiz.

Çevremizdekiler olmadığında ise, olaylar karşısında daha temkinli davranırız. Tepkilerimizi gösterirken bir adım alttan alırız. Çünkü her horoz kendi çöplüğünde öter.


Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter Kompozisyon


Her Horoz Kendi Çöplüğünde Öter Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.