Her İnişin Bir Yokşu Vardır Kompozisyon

Yaşam o kadar çok süprizlerle doludur ki, yarın ne olacağını hiç kimse bilemez. Bugün çok kötü bir durum, yarın bir de bakmışsınız ki, çok mükemmel bir duruma dönüşebilir. Herşey yolunda giderken de, çok kötü bir hale gelebilir. Yani her zaman aynı düzlükte hayat devam etmeyebilir. Her inişin bir yokuşu vardır. Bu deyimin anlamı, herşey kötü giderken, yarın herşey mükemmel olabilir.

Ümitsizlik asla bize yakışmaz. Her kötü yaşantının, bir süre sonra iyiye doğru gidebileceğini ve harika bir yaşantıya dönüşebileceğini unutmamamız gerekir. Şartlar her zaman kötü devam etmez. Karamsar olmamalı ve yokuşun er ya da geç bu inişin ardından geleceğini unutmamalıyız. Siz hiç hayatınızda hep iniş olan bir yol gördünüz mü? Elbette olmaz böyle bir yol. Çünkü bir süre sonra bakarız ki, yokuş gelivermiş. İşte hayatımız da böyle. Hep kötü olmaz. Muhakkak bir süre sonra yokuşlu yola çıkacağız.

İnişten sonra yokuşlu yola geçmek için o süreye kadar doğru ve temkinli hareket etmemiz gerekir. Bir anda kendimizi kötü hissetmemeli ve karamsarlığa bırakmamalıyız. Yarın, muhakkak daha güzel olacaktır.


Her İnişin Bir Yokşu Vardır Kompozisyon


Her İnişin Bir Yokşu Vardır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.