Consent Preferences Her İşte Bir Hayır Vardır Kompozisyon | Beyaz Okul

Her İşte Bir Hayır Vardır Kompozisyon

Bazen kötü olan olayda hayır, bazen de çok masum görünen olaylarda şer, yani kötülük olabilir. Her işte hayır vardır deyimi, iş ne olursa olsun, muhakkak onun derinliklerinde bir hayır gizlidir demektir. İnsanın hayatında o kadar zorlu dönemeçler vardır ki, genelde bunlar kötü olarak karşılanır. Ancak bu zorlu dönemeçlerde bazen hayır gizlidir ve o hayrın ortaya çıkması pek de geç olmaz. İşte böyle bir durumla karşılaştığımızda, her işte bir hayır vardır demekten kendimizi alamayız.

Her musibette, her kötü olay gibi görünen işlerde, aceleci karar vermememiz gerekir. Çünkü, belki de o işin olması ya da olmaması, hayır barındırıyordur. Üniversitede istediğimiz bir bölümü, çok çalışmamıza rağmen kazanamayabiliriz. Bu durumda, her işte bir hayır var diyerek, ya önümüze bakmalı ya da farklı bir bölüm seçmeliyiz.

Bir bankamatikten para çekmemiz gerektiğinde bankamatik bozuksa, yine her işte bir hayır var diyerek geri dönmemiz gerekir. Belki de, çekeceğimiz o para, biz yürürken düşecek ve kaybolacaktı. İşte bu yüzden bu cümleyi her zaman hayatımızın merkezine almalıyız. Olmayan şeylerde de, bir hayır olduğunu unutmamalıyız.


Her İşte Bir Hayır Vardır Kompozisyon


Her İşte Bir Hayır Vardır Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.