Consent Preferences Horozu Çok Olan Köyün Sabahı Geç Olur Kompozisyon | Beyaz Okul

Horozu Çok Olan Köyün Sabahı Geç Olur Kompozisyon

Horozu çok olan köyün sabahı geç olur atasözü, bir ortamda konuşulan ya da tartışılan konu hakkında her kafadan bir ses çıkmasının, doğru kararı vermede geç ya da yanlışlık yaşanması anlamında kullanılır. Genelde, toplum olarak her konuda en iyisini bildiğimizi düşünürüz. Sağlık, spor, siyaset, magazin ve diğer tüm konularda, sırf bizim de cevabımız olsun diye konuşuruz. Oysa ki bu durum doğru değildir.

Bilgimiz ve alanımız olan konularda konuşmamız, fikrimizi sunmamız gerekir. Fikrimiz ve bilgimiz yoksa, etraftaki bilen kişilerin bilgilerine başvurmalı ve eğer doğruysa uygulamalıyız. Herkesten bilgi almaya çalışmak ve hiçbir alakası olmamasına rağmen insanlara danışmak, bizi yarı yolda bırakabilir. Dahası büyük yanlışlıklar yapmamıza neden olabilir. Bu yüzden, toplum olarak üzerimize düşeni yerine getirmeli ve bu duruma dikkat etmeliyiz.

Soruna çözüm arayışında isek, sadece o sorun ile ilgili olan kesime danışmamız gerekir. Mesela dini bir konuda, alim ve imamlara danışılabilir. Bir eğitim ya da ders ile ilgili konuda, öğretmenlerimize danışmamız gerekir. Sağlık sorunları yaşıyorsak, herkesin birşeyler demesi üzerine, o ilaçları veya ürünleri almak yerine, doktora ve hekimlere danışmamız gerekir. Aksi takdirde, çözüme gitmek ya çok zor olur ya da imkansız olur.


Horozu Çok Olan Köyün Sabahı Geç Olur Kompozisyon


Horozu Çok Olan Köyün Sabahı Geç Olur Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.