Consent Preferences İletişim Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

İletişim Hakkında Kompozisyon

İnsanların birbirine duygu, düşünce, istek gibi pek çok şeyin aktarılmasını sağlayan araçlar iletişim araçlarıdır. Dilimizde iletişim için kullanmış olduğumuz bir araçtır. İletişim ihtiyacı insanın var olduğu her dönemde önemini korumuştur. Hatta güncel hayatımızda pek çok dilin olması da bunu açıklamaktadır. Farklı coğrafyalarda yaşamış insanlar iletişim kurmak için yer bir dili ortaya çıkarma gereksimi duymuşlardır.

Günümüzde iletişim araçları bakımından ihtiyaçlara yönelik pek çok yeniliği kullanmaktayız. İnternet, telefon, bilgisayar ve sosyal medya ağlarını sayabiliriz. İnsanların birbiriyle olan bağlarını sağlayan bu araçlar iletişim kurmalarına yardım etmektedir. Dünyanın neresinde bir olay olduysa anında herkes tarafından rahatça duyulmaktadır.

Eğer ki iletişim olmasaydı iki insan karşılıklı derdini birbirine anlatamaz ve hayat yaşanmaz bir hal alırdı. Örneğin dilini hiç bilmediğimiz bir ülkeye gittiğinizi düşünün. Aç, susuz olsanız nerede yemek yiyeceğinizi soramazsınız. Hadi yemek yiyecek bir yer buldunuz, garsona hangi yemeğin ne kadar olduğunu ya da içinde ne olduğunu soramazsınız. İletişim insanların attığı her adım için hava ve su kadar önemli bir araçtır.

İletişimin önemi?

Kısaca iletişim bilgilerin sözlü ya da sözsüz olarak bir kullanıcıdan başka bir kullanıcıya aktarılma sürecine verilen addır. İnsanlar arasında sıklıkla kullanılan ve aslında her şeyin tek aracı olan bir durumdur. Bilginin aktarılmasını nesiler boyu sürdüren tek aracıdır. İster sözlü olsun ister yazılı…


İletişim Hakkında Kompozisyon


İletişim Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.