İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması

İlköğretim Haftası kutlama programı genel olarak; açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Okul Müdürünün konuşması, Şiirler, oyunlar ve kapanış şeklinde bir sıra izler. Şiirler iki veya 3 öğrenci tarafından okunur. Oyun olarak balon patlatma oyunu düşünülebilir. İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması kısa ve özlü olmalıdır.

İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması Örneği

Değerli dostlar;

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına daha başlıyor olmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Atatürk ve arkadaşlarının bize armağan ettiği bu şanlı Cumhuriyet’in birer ferdi olarak, Atatürk İlke ve İnkılapları doğrultusunda çağdaş ve demokratik bir eğitim dönemine girecek olmamızı diliyorum. Ülkeler, ancak sahip olduğu eğitim kalitesine göre ayakta durur, gelişir ve kalkınır. Eğitimin zayıf kaldığı bir millet, kalkınmayı bırakın, durmayı ve hatta kaybolmayı göze almış bir millettir. Ve bu da bize aslında Tarih’in gösterdiği bir gerçektir.

Eğitim, ancak idealist öğretmenler ve eğitime aç öğrenciler ile gelişim gösterir. Aslında sadece öğrencilere ve öğretmenlere değil, biz idarecilere ve ebeveynlere de çok büyük işler düşüyor. Çünkü okul, tıpkı ev gibi birer yuvadır. Ve burası, evlerin devamı niteliğindedir. Bu yüzden ebeveynler ile başlayan gün, okuldaki aile ile devam eder.

Sevgili öğrenciler, sizler bizim yüz akımız ve ilerisi için sırtımızı vereceğimiz gençliğimizsiniz. Sizin ne kadar eğitime aç olduğunuzun farkındayız. Bu yüzden, idealist öğretmenlerimiz sizlerin derslerine girmek için sabırsızlanıyor. Kiminiz belki de bu sıralara ilk defa oturacak ve kiminizse belki de bu sıralara son kez oturmuş olacaksınız. Ancak, size düşen şey, bu sıraların hakkını vermek ve gelecekte Şanlı Milletimizin daha müreffeh bir toplum olmasını sağlamaktır.

Yeni Eğitim-Öğretim döneminin bu açıdan hayırlı ve başarılı bir şekilde geçmesini temenni ederim.


İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması


İlköğretim Haftası Okul Müdürü Konuşması
YORUMLAR

  1. Jale dedi ki:

    Teşekkür ederim işime çok yaradı