Consent Preferences İngilizce Metin Seslendirme - Tarayıcı Kullanarak! | Beyaz Okul

İngilizce Metin Seslendirme – Tarayıcı Kullanarak!

İngilizce metin seslendirme artık bir çok mecradan yapılabiliyor. İnternetten online olarak veya indirdiğiniz uygulamalardan İngilizce telaffuz yapmak mümkündür. Ama şimdi sizlere daha önce belki de duymadığınız bir yöntem ile bir İngilizce paragrafı, metni seslendirmenin pratik bir yolunu söyleyeceğiz. Online ve uygulama ile değil, bilgisayarın varsayılan tarayıcısı Microsoft Edge ile yapacağız bu işi!

İngilizce Metin Seslendirme

Eğer bir windows işletim sistemi kullanıyorsanız, zaten yüklü olan varsayılan tarayınız üzerinden İngilizce metin seslendirme nasıl yapılır? Onu sizler için videolu anlatım ile gösterdik. Eğer windows kullanmıyorsanız da sorun değil. Çünkü Microsoft Edge tarayıcısını neredeyse her işletim sisteminde kullanmanız mümkündür. Aşağıda göstermiş olduğum görsel anlatımla bunu yapabilirsiniz. Veya en altta yayınladığımız videoyu izleyebilirsiniz.

Görsel Anlatım

Aramak için buraya yazın veya başlat menüsünde Microsoft un varsayılan tarayıcısı Edge’yi açınız. Herhangi bir İngilizce metin açabilirsiniz. Veya bir PDF dosyasını tarayıcı üzerinden açabilirsiniz. Açtıktan sonra farenin sağ tuşuna basınız.

ingilizce seslendirme

Açılan pencerede “Sesli oku” kısmına gelip tıklamanız yeterlidir. Bunu yaptığınızda metin biri tarafından tane tane anlaşılır şekilde seslendirme yapacaktır. Microsoft Edge tarayıcıda sesli oku özelliğinin kısa yolu yani kısayol tuşları ise şöyle; CTRL + SHIFT + U olacaktır. Bu kısa yolu da ayrıca tercih edebilirsiniz.

Video Anlatım


İngilizce Metin Seslendirme – Tarayıcı Kullanarak!


İngilizce Metin Seslendirme – Tarayıcı Kullanarak!
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.