Consent Preferences İnsan Yedisinde Ne İse Yetmişinde De Odur Kompozisyon | Beyaz Okul

İnsan Yedisinde Ne İse Yetmişinde De Odur Kompozisyon

İnsanın genelde ilk yaşlarda karakteri oturmaya başlar. Psikanalistçi Sigmund Freud, insanın karakterinin 3 ile 6 yaşında hemen hemen tamamlandığını vurgular. Çünkü ağaç yaşken eğilir misali, çocukken insan düzelirse düzelir, aksi takdirde daha ileri ki yaşlarda değişme imkanı çok düşüktür. Bu yüzden insan yedisinde ne ise yetmişinde de odur deriz.

İnsanın canın çıkar huyu çıkmaz. Daha çocuk yaşlarında iken dahi kendini belli eder insan. Eskiden ne ise odur ve insanın değişmesini beklemek yanlış olur. Değişse dahi bu durum yüzeysel olacaktır. Aslında bu durum bizde de öyledir. Yani sadece karşımızdaki insan için geçerli değil bu.

Küçükken iyi olan insan, büyüyünce de iyi kalır. Ancak çocuk yaştayken vurdumduymaz olan, saygısız olan ve topluma karşı sorumsuz olan insan, büyüyünce de aynı huyu devam ettirir. Hatta bu durum yaşlandığında, ihtiyarlığında dahi sürmeye devam eder. Şartlar değişse de, farklı bir topluma girse de bu huyu değişmeyecektir. Bu huya çalışkanlık da dahildir. İlk yıllarda dersi sevmeyen öğrenci, üniversite çağında da sevmez ve hatta çok ileri ki yaşlarında da bundan nefret eder.


İnsan Yedisinde Ne İse Yetmişinde De Odur Kompozisyon


İnsan Yedisinde Ne İse Yetmişinde De Odur Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.