İnsanoğlu Çiğ Süt Emmiştir Kompozisyon

Bazı insanlar doğası gereği hiç umulmadık zamanda nankörlük yapabilir. İnsanlardan aslında o zamana kadar hiçbir şüphe ya da yanlış beklenti içine girilmemesine rağmen, umulmadık anda kötülük gelmesine, insanoğlu çiğ süt emmiş atasözü ile karşılık veririz. Çünkü insan her zaman hata yapmaya ve hayal kırıklığına uğratma fıtratına sahiptir. Ve bazen bu kötü özellik devreye girerek kişinin hiç beklenmedik yanlışlar yapmasına neden olabilir. Bu da zamanla çevresine ve kendisine zarar vermeye başlar.

İnsanoğlu çiğ süt emdiğinden dolayı, onlara güvenirken biraz daha temkinli olunması gerektiği anlamı ortaya çıkar. Yani, hiçbir insana koşulsuz güvenme seçeneğini asla seçmemeliyiz. Her zaman onların da birer insan olduğunu ve şaşırıp bizi de hayal kırıklığına uğratabileceklerini bilmemiz gerekir. Bu yüzden onlara tüm işlerimizi yüklemememiz gerekir. Aksi durumda bir anda bu işlerin hepsi zarara uğrayabilir. Sırtından bıçaklamak deyimi de bu atasözü ile bağdaştırılabilir.

Elbette insanlara hiçbir şekilde güvenmememiz de söz konusu olamaz. Güvenmek güzel bir tutumdur. Fakat, güveni aşırı derecede ve eksiksiz bir şekilde beslemememiz gerekir. Bu sayede daha az hayal kırıklığına ve daha az zarara uğrarız. Temkinli olmakta daima fayda vardır. İnsanoğlu çiğ süt emmiş ile ilgili cümleler kurup sizler de yorum kısmından fikrinizi belirtebilirsiniz.


İnsanoğlu Çiğ Süt Emmiştir Kompozisyon


İnsanoğlu Çiğ Süt Emmiştir Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.