İnternet Güvenli Midir? Kompozisyon

Günümüzde görülen teknolojik ve bilimsel ilerlemelerin etkileriyle hayatımızda pek çok yenilikler oluşmuştur. Hayatımızı en çok etkileyen ilerlemeler arasında interneti ve cep telefonları sayabiliriz. Akıllı telefon kullanmayan kişi sayısı toplumumuzda oldukça azdır. Hatta birden fazla kullananlar bile bulunmaktadır. Herkesin cebinde akıllı telefon olduğu için internet bağlantısıyla tüm dünyaya erişim oldukça kolay bir hale gelmektedir.

Her aracı kullanırken dikkat etmemiz gereken kuralların olduğu gibi akıllı telefon ve internet konusunda da dikkat edilmesi gerekenler vardır. Örneğin araba kullanırken emniyet kemeri takarız çünkü can güvenliğimizi tedbir altına alırız. İnterneti kullanırken de güvenli olup olmaması bizim elimizdedir.

İnternet konusunda rastgele girmekten ziyade bilinçli olunması gerekir. Özellikle bilgisayar ve akıllı telefon kullanımı konusunda eğitim alarak çok daha verimli ve güvenilir hale getirmemiz mümkündür. Yeteri kadar bilgimiz olmadan internet kullanırsak, güvenli olmayan bağlantılara giderek banka hesaplarımızı dahi tehlikeye atabiliriz. Hayatımızın her anında uyanık ve tedbirli olmamızın gerektiği gibi internetin kullanımı esnasında da tedbiri elden bırakmamak ve bilinçli olmak zorundayız.

İnternet bağımlılık yapabilen ve insanı toplumdan uzaklaştırabilen kötü bir güce sahiptir. Ve maalesef dolandırıcılık ve siber suçluların da şu sıralar gözdesidir. Bu nedenle tedbirli kullanmalı ve antivirüslerle sistemimizi desteklemeliyiz.


İnternet Güvenli Midir? Kompozisyon


İnternet Güvenli Midir? Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.