İyilik Hakkında Kompozisyon

İnsanların birbirleriyle yaşadığı ortak alanlarda iletişimleri ve etkileşimleri kaçınılmazdır. Karşılıklı diyaloglar, görevler, ödevler pek çok sorumluluktan bahsedebiliriz. Herkesin kendi kişiliğine ve durumuna göre becerilerle donatılmıştır. Bazı durumlar becerilerin bazen de şansın etkisiyle eksik kalınabilmektedir. İnsanların birbirinin eksiğini giderdiği sonrasında karşılık beklemediği durumlara iyilik demekteyiz.

Zengin bir insan karşılık beklemeden birilerine maddi yardımda bulunması bu kişinin yaptığı bir iyiliktir. Bilgi birikimi fazla olan birisinin bir çocuğa ders anlatması, fiziki gücü yerinde olan birisinin yaşlı bir insanın eşyalarını taşıması da yine bu kişilerin iyilikleridir. İyiliğin önemi insanların birbirleriyle olan ilişkilerinde olduğu gibi toplum ilişkilerinde de çok güzel etkilere sahiptir.

Genel anlamda herkesin birbirine yardım ettiği bir toplum, eksiksiz ve kusursuz diyebileceğimiz kadar güçlü bir yapıya sahiptir. İyilik yapabildiğimiz herkesten bunu esirgemezsek kendimize düşen görevi yerine getirmiş oluruz. Aynı şekilde bir yardıma ihtiyacımız olduğu zaman çevremizdekilerin de bize yardım edeceğini bilerek bu durumdan kuşku etmezsek işte o zaman toplumsal güvene inanmış oluruz. Ne kadar çok kişi buna inanırsa o kadar iyiliğin gücünü yaymış olabiliriz.

Neden İyilik Yapmalıyız?

Çünkü yapılan iyilikler neticesinde dünyamız daha yaşanılabilir ve daha güzel bir hale gelir.


İyilik Hakkında Kompozisyon


İyilik Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.