Kaçan Balık Büyük Olur Kompozisyon

İnsanın eline fırsatlar hep geçmez. Bazen fırsatlar pusuda bekler ve hiç beklenmeyen anda kendini gösterir. İşte kendini gösterir göstermez, onu kullanmak ve ondan istifade etmek yani yararlanmak gerekir. Çünkü belki de bu fırsat, bundan sonra hayatın çok daha mükemmel olması için bir şanstır. Ama bu şansı görmezden gelmek ve en sonunda pişman olmak, kaçan balık büyük olur atasözü ile açıklandığı gibi, insanı hayal kırıklığına uğratabilir.

Bizim de hayatımızda çok değerli fırsatlar ayaklarımıza kadar gelebilir. Ama biz bu fırsatları incelemeden ve sonucu düşünmeden elimizin tersi ile itebiliyoruz. Bu durumda, belki de hayatımızın hatasını yapmış olabiliriz. Çünkü, o fırsat bizim eğitim hayatımızdan tutun da iş hayatımıza ve hatta evliliğime kadar etkili olabilir. Bu yüzden ayağımıza kadar gelen fırsatları tepmek yerine, bunun belki de çok iyi başlangıçlar için sebep olabileceğini düşünmeliyiz.

Bir iş başvurusuna gittiğimizde bize belki de düşük bir pozisyonda iş verilebilir. Önü ise açık ve birkaç yılda belki de üst düzey yöneticiliğe kadar terfi edebiliriz. Ama biz, alt pozisyondan başlamayı kabul etmeyip, bu fırsatı tepersek, bu durumda o büyük pozisyonu da kaçırmış oluruz. Yani kaçan balık büyük olmuş olur.


Kaçan Balık Büyük Olur Kompozisyon


Kaçan Balık Büyük Olur Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.