Consent Preferences Kadın Hakları Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Kadın Hakları Hakkında Kompozisyon

Her bireyin kendine özgü düşünceleri, fiziki yapısı ve yetenekleri vardır. Kadın ve erkeklerde de bu değişik özellikler fazlasıyla mevcuttur. İlk insandan bu yana kadın ve erkeğin görevleri, hakları ve sorumlulukları tartışılan konulardan olmuştur. Kadının tek bir görevi var ki her dönemde baş köşede yerini korumaya devam etmiştir.

Kadın anadır. Neşet Ertaş’ın bir sözü var, kadın insandır, biz insan oğluyuz. Tabi ki bu kadının sadece annelik vazifesi yapması gerektiği anlamına gelmez. Kadın toplumda erkeklerle eşit şekilde tüm haklardan yararlanabilmeli. Yaşayan tüm insanların din, dil, ırk gözetmeksizin aynı haklardan yararlandığı gibi kadın ve erkek eşittir.

Günümüzde en çok tartışılan meselelerden bazıları kadın hakları, çocuk hakları, sağlıkçıların hakları gibi alt başlıklar açılarak incelenmektedir. Aslında olaya doğrudan insan hakları olarak bakılmalı ve insana sadece insan olduğu için verilen tüm haklar herkeste eşit şekilde olmalıdır. Tüm insanları kapsayan bir konu olduğu için gündeme gelmesi de kolay olacaktır, hayata geçmesi de kolay olacaktır. Alt başlıklardan ziyade büyük resme bakmanın gerektiğini düşünüyorum.

Kadınlar en değerli varlıklarımızdan birisidir. Onlara sahip çıkmalı korumalı ve el üstünde tutmalıyız. Unutmayın ki herkesi bir ana dünyaya getirdi. Yıllarca bizleri besleyip büyüten altımızı temizleyen anaların hakkı ödenir mi? Ya Türkiye’yi Türkiye yapmak için cephedeki mermilere yavrusunun battaniyesini sarıp; mermiyi koruyum derken donarak şehit olan Şerife bacımızın hakkı?


Kadın Hakları Hakkında Kompozisyon


Kadın Hakları Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.