Consent Preferences Kaza Geliyorum Demez Kompozisyon | Beyaz Okul

Kaza Geliyorum Demez Kompozisyon

Beklenmedik zamanda meydana gelen olaylar için kaza geliyorum demez, atasözü kullanılır. Can veya mal kaybına neden olan bu olaylarda, kimi zaman insanın elinden hiçbir şey gelmez. Ne zaman ve nasıl meydana geleceği bilinmediğinden dolayı önden bir hazırlık yapmak için de fırsatımız olmayabilir.

Genel olarak kazalar her ne kadar ansızın ve hiç beklenmedik zamanda meydana gelse de, elimizden geldiğince alacağımız tedbirler sayesinde, kazalar önceden önlenebilir veya en azından etkisi azaltılabilir. Bunun için dikkatli olmak ve tedbiri bir an dahi olsun elden bırakmamak gerekir. Bu atasözüne yakın bir anlam taşıyan  ”Ne zaman öleceğimi bilseydim, mezarımı kendim kazardım.” sözü de çok büyük anlamlar taşır.

Kaza, her insanın başına gelebilir. Bu yüzden meydana gelebilecek bir kazada suçlu aramak pek de doğru olmayacaktır. Dolayısı ile bu kazalara anlık müdahale etmek gerekiyorsa bunu yapıp, gerisini normal karşılamak gerekir. Ama tedbiri de elden bırakmayıp kazanın gelebileceğini düşünmek gerekir. Eğer bir vazoyu sehpanın kenarında bırakırsak, kaza geliyorum demez ve düşer. Ama vazoyu sehpanın tam ortasına koyarsak, bu bağlamda tedbirimizi almış oluruz.


Kaza Geliyorum Demez Kompozisyon


Kaza Geliyorum Demez Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.