Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon

Ülkemiz coğrafi olarak öylesine güzel bir konumda ki yıl içerisinde dört farklı mevsimi görmekteyiz. Her mevsimde farklı meyve ve sebzelerin yanı sıra iklimin etkisini sonuna kadar hissetmekteyiz. Kış mevsimi yaşadığımız en güzel mevsimlerden bir tanesidir. Hava biraz soğuk olsa da bembeyaz kar manzarasının tadını doyasıya çıkarabildiğimiz günleri yaşarız.

Kış aylarında yaşadığımız iklimin etkisiyle biraz kalın giyinmeye özen göstermeliyiz. Meyve ve sebzeler arsında sadece kışın bulabildiğimiz pek çok çeşit vardır. Özellikle turunçgiller bu mevsimin olmazsa olmazlarıdır. Soğuk algınlığına karşı nasıl ki kalın giyinmemiz gerekiyorsa, meyvelerden de turunçgilleri bolca tüketmemiz gereken bir mevsimdir.

Genellikle kış aylarında çocuklar okula giderken, büyükler de işlerine devam ederler. Akşam soğuktan dönen herkes sıcacık ortamın kıymetini bir kez daha anlar. Özellikle dışarıda kar yağmışsa küçükler için bembeyaz örtü ve oyun anlamı taşırken aile büyükleri için yakıt masrafı olarak karşımıza çıkar. Her şeye rağmen tüm güzellikleriyle kış mevsimini yaşadıktan sonra yerini bahara bırakarak doğanın yeniden uykusundan uyanış zamanı başlar.

Kış mevsimi denilince akla 2 şey gelmektedir. O da soğuk ve kar yağışlarıdır. Soğuk kendini en çok kış mevsiminde gösterir. Şiddetli rüzgarlar ve kar yağışları ile doğayı bembeyaz bir örtü kaplar.


Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon


Kış Mevsimi Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

  1. mehmet dedi ki:

    azcık uzun yazsanız