Consent Preferences Kitap Okumanın Yararlarını Anlatan Bir Yazı | Beyaz Okul

Kitap Okumanın Yararlarını Anlatan Bir Yazı

Kitap okumak hem bilişssel hem de duygusal bir ilerleme sürecidir. Bilimsel birikimimizin artmasının yanında duygu, düşünce ve hissiyatlarımızda da bir bir değişim meydana gelir. Daha hassas davranırız canlılara. Doğaya başka gözle bakarız. Kimseyi incitmeden hareket ederiz ve empati kurmak, olayları başka başka pencerelerden görmek isteriz.

Kitap okumak kısaca insanı insan yapan değerleri kazandırmamıza yardımcı olur. Okuduğumuz yazarın iç dünyasını hayallerini sıkıntılarını düşüncelerini öğreniriz. Kendi yolumuzu çizerken aynı hatalara düşmemeyi öğreniriz. Daha çok aydınlatırız geleceğimizi.

Kitap okumanın yararları saymakla bitmez.Kitaplar sayesinde insanlar içinde daha etkili konuşuruz. Çok kitap okuduğumuzda insanları etkileyecek biçimde konuşmalar yaparız. İkna kabiliyetimiz bir anda artış gösterir. İnsanlar bizlere ve söylediklerimize çok daha fazla önem vermeye başlar.

Kitaplar karanlık kapıları açan birer altın anahtar gibidir.

Kitap okumak insanı yücelten onursal seviyeye yükselten bir eylemdir. Değişik açılardan düşünmeyi, sorunlar karşısında alternatif fikirler sunmayı kitap okuma sayesinde öğreniriz kısacası…


Kitap Okumanın Yararlarını Anlatan Bir Yazı


Kitap Okumanın Yararlarını Anlatan Bir Yazı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.