Kompozisyon Örnekleri

Hemen hemen tüm konuda kompozisyon örnekleri ve makaleleri beyazokul.com adresinde bulabilirsiniz. Kısa kompozisyonlar atasözleri ile özdeyişler, deyim veya başka bir edebi durum ile ilgili olabilir. Kompozisyon hazırlarken yazınızın giriş, gelişme bölümü ve sonuç bağlamından öte, sizlerin bir konuda kendi fikirlerinizi yansıtması gerekir. Zaten kompozisyonun esas adı deneme‘ dir. Adı üstünde denemeler…

Beyazokul.com da Atatürk hakkında kompozisyon örnekleri bulabileceğiniz gibi, kıssadan hisse konuları, demokrasi, İstiklal marşı ve kurtuluş savaşımız, Cumhuriyet dönemi yenilik hareketleri ve kısacası a dan z ye tüm konu ve durumlar, kişiler hakkında kompozisyon yazısına ulaşabilirsiniz.

Bir kompozisyon yazısını hazırlamadan önce oturup düşünmeli bir müsvedde üzerinde karalamalar yapabilirsiniz. Veya bizim kompozisyonları yazan yazar gibi spontane yani doğaçlama (aklına geldiği gibi) hazırlamalısınız. Buradaki en önemli amaç az önce bahsedildiği gibi bir fikir veya düşüncelerinizi belirtmeniz gerekmesidir.

Söz gelimi https://www.beyazokul.com/kategori/kompozisyon-ornekleri/ kategorisinde tüm kompozisyon konularını okuyabileceğiniz gibi başlıca başlıklara yer verelim isterseniz:

Unutmayın diğer yazdığımız tüm kompozisyon örnekleri için site menüsünden kompozisyon kategorisine bakınız.

Diğer tüm atasözü ve deyim kompozisyonları için arama kutusunu kullanınız…
Sadece bu kadar mı peki? Elbetteki hayır beyazokul.com kompozsiyon örnekleri kategorisinde hemen hemen tüm konular hakkında kısa kompozisyon örnekleri okuyup Türkçe dersi ödevleriniz için kullanabilirsiniz.


Kompozisyon Örnekleri


Kompozisyon Örnekleri
YORUMLAR

  1. can doruk dedi ki:

    Kompozisyonlar güzel baya