Consent Preferences Lafla Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon | Beyaz Okul

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon

Lafla peynir gemisi yürümez adlı atasözü için bir kompozisyon hazırladık! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyonu

Hayatımızda başarı elde etmemiz ve değişiklik oluşması için bazı koşulların yerine gelmesi gerekmektedir. Bu koşullardan ilki; mantıklı bir şekilde düşünmek, ikincisi de düşündüğümüz ve ifade ettiklerimizi uygulamaya dökmektir. Dolayısıyla başarıya ulaşmak için sadece mantıklı bir şekilde düşünmek ya da düşündüklerimizi sözle ifade etmek yeterli değildir. Evet, bu aşama önemlidir; ancak ardından düşünülenlerin uygulamaya dökülmesi elzemdir.

Atalarımız düşünme ve ifade etmenin yanı sıra düşünülenlerin uygulamaya dökülmesinin önemini vurgulamak için lafla peynir gemisi yürümez sözünü kullanmışlardır. Böylece hayatlarında bir değişiklik ve başarı bekleyen kişilerin aslında uygulamayı da ihmal etmemesi gerektiğinin altını çizerek vurgulamışlardır. Eğer kişi başarıya ve zafere ulaşmak isterse uygulamayı, pratiği geri planda bırakmamalıdır.

Günlük hayatta başarı için sadece düşüncelerini ifade eden ve düşüncelerini uygulamaya geçirmeyen kişilerle fazlasıyla karşılaşırız. Örneğin; bir kişi lüks bir ev almak istediğini her zaman dile getiriyorsa ancak bu evi almak için yeterince çalışmıyor, hırs yapmıyorsa evi alması oldukça zordur. Bu durumu ifade etmek için atalarımızın söylediği sözü kullanmak yerinde olacaktır.

Lafla peynir gemisi yürümez kompozisyon

Lafla Peynir Gemisi Yürümez Ana Fikri

Kişi hayatında değişiklik veya bir başarı bekliyorsa bunun için somut adımların atılması gerektiği anlatıyor. Kişi başarıya ve zafere ulaşmak için teorilerini veya planlarını pratiğe dökmelidir.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir.


Lafla Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon


Lafla Peynir Gemisi Yürümez Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.