Consent Preferences Mehmetçik Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Mehmetçik Hakkında Kompozisyon

Biz ülkemizde vatani görevini yapmakta olan tüm askerlerimize Mehmetçik deriz. 20 yaşına gelen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için askerlik görevi zamanı gelmiştir. Eğitimine devam ediyorsa veya farklı nedenlerle ertelemesi gerekiyorsa ileri bir tarihe tecil ettirebilmektedir. Ülkemizde huzur içerisinde bir hayat sürdürebilmemiz için tüm hudut sınırlarımızda Mehmetçiklerimiz görev yaparlar.

Askeri personel bir ülkenin askeri gücünü gösterir. Ülkenin sınırlarının korunması ve ülkeye dışarıdan kötü niyetli kişilerin girmemesi için askerlerimizin görevi çok önemlidir. Askeri gücümüz ne kadar fazla olursa dış güçlerin caydırıcılığı o kadar fazla olacaktır. Mehmetçiğimiz vatani görevini yaparken aynı zamanda da çok önemli dini sorumlulukları da üstlenmektedir. Vatanı için canını feda eden bir askerimiz şehit olarak cennete gider.

Yaşadığımız coğrafi ve stratejik konumun etkisiyle ülkemiz hep kötü niyetli insanların saldırılarına maruz kalmaktadır. Ülke olarak hep zorlu süreçler yaşamış ve vatanımızın her karış toprağını şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak koruduğumuzu dünyaya gösterdik. Mehmetçiğimizin vatan konusunda zerre kadar tereddüt etmediğini ve bundan sonra da etmeyeceğini geçmişte olduğu gibi günümüzde de göstermekteyiz.


Mehmetçik Hakkında Kompozisyon


Mehmetçik Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.