Microsoft Office Kısayol Tuşları

Ofislerde birçok işlemin yapıldığı Microsoft Ofis paket programları ile yazı yazma, hesap yapma, resim düzenleme gibi işlemleri yapabiliyoruz. Yoğun iş temposun bu araçları kullanırken, daha hızlı işlem yapmamızı sağlayan kısayollar kullanırız. Ctrl, Alt, Shift tuşları ile klavye üzerinden gerekli bir başka harfe tuşladığımız zaman kısayolumuzu kullanabiliriz.

Microsoft Word ve Microsoft Excel üzerinde en sık kullandığımız kısayollar kopyala veya yapıştır işlemidir. Kopyalama işlemini Mouse aracılığıyla seçili hale getirip, daha sonra sağ tıklayıp çıkan listeden kopyala demek yerine, Ctrl ve C tuşlarına basarak kısa bir şekilde yapabiliriz. Aynı şekilde kopyalanan bir şeyi Ctrl ile V tuşlarına basarak kolayca yapabilmekteyiz.

Ofiste tüm günümüzü bilgisayar başında geçirdiğimiz için kısayolları bilmemiz işlerimizi daha hızlı bitirmemize yardımcı olmaktadır. Klavye üzerinde her kısayol için ayrı bir tuş bulunmasının imkansız olması sebebiyle iki veya üç tuşa basarak kısayolları aktif edebiliyoruz. Kısayollardan bazıları kes, kopyala, yapıştır, pencereyi aşağıya indir, pencereyi kapat, tümünü seç, yazdır gibi işlemlerimizi hızlandıran birçok kısayol bulunmaktadır.


Microsoft Office Kısayol Tuşları


Microsoft Office Kısayol Tuşları
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.