Consent Preferences Öğretmenler Günü Konuşma Metni | Beyaz Okul

Öğretmenler Günü Konuşma Metni

İnsanlığın tanıdığı, saygı duyduğu kişilerin öğretmen ve öğretmenlik mesleği hakkındaki düşüncelerini merak etmişizdir hep. Aslında buna bile gerek duymadan öğretmenliğin önemini ve büyüklüğünü anlamamız lazım. Çünkü öğretmen ve öğretmenliğin önemiyle ilgili ağzından bir çift söz duymak istediğimiz kişi de sonuçta bir öğretmenin eseridir.

Socrates: Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez” demiştir. İnsanlığın geleceğinin öğretmenlerin çabalarına, yüreklerine ve emeklerine bağlı olduğunu vurgulayan buna benzer daha bir çok söz söylenmiştir. 

İnsanlığın geleceğine şekil verecek bilim, teknoloji ve sanatta başarı elde etmenin yolu eğitimdir. Bu yaşamsal olgunun gelecek nesillere doğru ve etkin bir şekilde anlatılması ise yine öğretmenlere bağlıdır. Öğretmenler aynı zamanda kendi mesleklerinin onurunu ve geleceğini düşünmek, tanıtmak zorundadır.

24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlanan konuşma metinleri bu nedenle çok önemlidir. Öğretmenlerimize ve öğretmenliğe verilen değerin çok iyi anlatılması ve yazılması gereklidir.

Ünlü Rus yazar Anton Çehov; “Öğretmenlere tüm olanaklar sağlanmalıdır çünkü onların olmadığı bir düzen kısa sürede yıkılacaktır” der. Bu anlatımdan anlaşılacak tek şey aslında öğretmenlere verilen değerin en üst düzeyde tutulması olmalıdır.

Bizlere verdikleri emekler, kattıkları değerler için geçmişteki ve şimdiki zamanlarda öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm öğretmenlerimize kutlu olsun!..


Öğretmenler Günü Konuşma Metni


Öğretmenler Günü Konuşma Metni
YORUMLAR

  1. Ayla dedi ki:

    Çok anlamlı bir konuşma olmuş. Akıcı ve akılcı bir öğretmenler günü yazısı.