Öğretmenler Hakkında Kompozisyon

Bir insanın kendisine, ailesine ve çevresine fayda sağlayabilmesi için kendisini geliştirmesi gereklidir. Kişinin kendisini geliştirip yetiştirebilmesi sağlam temelleri atılmış bir eğitim alması şarttır. Eğitim doğduğumuz an ailemizle başlar ilkokula gittiğimiz gün pekişmeye başlarken süreç bu şekilde devam eder. Ailenin eğitimde yeri çok önemlidir. Temelde çocuğun saygıyı, sevgiyi, hoşgörüyü alması gerekir ki okula başladığı zaman öğretmenler üzerine ekleme yapabilsinler.

Bir çocuğun eğitimdeki yerini en iyi noktalara getirecek en önemli unsur öğretmenleridir. Öğretmenler nesilleri geleceğe hazırlarken, ülkenin geçmiş kültürünü gelecek nesillere vermenin yanı sıra bilimin gerektirdiği şeyleri de aktarırlar. Sağlam bir gelecek neslin yetiştirilmesi için öğretmenlerin çabaları çok önemlidir.

Öğretmen, edindiği bilgileri, becerileri, tecrübeleri öğrencilerine aktarmaya çalışır. Öğretmenin öğrencilerine faydalı olabilmesi için ailelere çok büyük görev düşmektedir. Çocukların takibi, derse olan ilgileri ve öğretmenlerine karşı saygılarının sağlanması ailelerin başarabileceği bir husustur. Bu üç hususa özen göstermeyen bir çocuğun eğitimde başarılı olması çok zordur. Öğretmenlerin bu üç hususa dikkat eden öğrencilere bilgilerini aktarmaları daha kolaydır. Öğretmenin bir ülke için önemi ise bir yapının mimarı kadar önemlidir.


Öğretmenler Hakkında Kompozisyon


Öğretmenler Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.