Consent Preferences Okul ve Sınıf Eşyalarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz | Beyaz Okul

Okul Eşyalarını Koruma

Okul eşyalarını korumak önemli bir husustur. Eğitim ve öğrenim hakkı bizlere tanınmasının yanında, okula giderken de bizlere bazı sorumluluklar yüklenmiştir. Derse zamanında gelme, ödevlerini yapma, devamsızlık yapmama, eşyaları koruma, çevreyi temiz tutma gibi…

İşte bu sorumluluklarımızdan birisi de okul eşyalarını korumaktır. Sıralar, masalar, kapı pencereler, deney aletleri, çöp kutusu, akıllı tahta ve bilgisayarlar, küreler, haritalar kısacası okul içerisinde kullanmış olduğumuz eşyalar aslında bize zimmetlidir. Onlar anne ve babalarımızın vergisiyle alınmış eşyalardır.

Okul eşyalarına zarar vermek hem bir disiplin suçudur hem de vatana ihanettir. Çünkü o eşyalarda herkesin hakkı emeği var. Yetimin, öksüzün, evine doğru düzgün işsizin bile parası var. Bu nedenle okul eşyalarına zarar vermemeli, onları korumalıyız.

Okul ve Sınıf Eşyalarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eşyalar sadece bizlere ait olan nesneler değillerdir. Bizden sonra öğrenimine devam edecek öğrenciler olduğu için onları korumalıyız ve zarar vermekten kaçınmalıyız.

Ayrıca hata yapan arkadaşlarımızı uygun tatlı bir dille; onun yanlış yaptığı konusunda uyarmalıyız.

Beyazokul.com


Okul Eşyalarını Koruma


Okul Eşyalarını Koruma
YORUMLAR

  1. Kemal sesci dedi ki:

    Kardeş birde suraya (Okul ve sınıf esyalarını özenli kullanmassak nasıl sorunlarla karşılasırız onuda yazsaydın

  2. Rıza dedi ki:

    Okul Eşyalarını Koruma konulu ödevim için beyazokuldan yararlandım. teşekkür ederim. Bence Okul Eşyalarını Koruma vatandaşlık görevidir.