Consent Preferences Ormanlar Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Ormanlar Hakkında Kompozisyon

Doğanın dengesinin oluşumunda her canlının diğerlerine ihtiyacı olabilmektedir. Hiç bağlantısı yokmuş gibi görünen canlıların aslında birbiriyle dolaylı yoldan bağlantıları mevcuttur. Örneğin bir zincirin ilk halkası ile son halkası aradaki görünüşte bir bağ yok gibidir. Ancak aradaki diğer halkaların birbirine tutunması ve bir bütün olabilmesi için önemlidir. Tüm halkalar arasında dolaylı yoldan bağı bu şekilde düşünebiliriz.

Ağaçlar doğal dengeyi sağlayan en önemli parçalardan birisidir. Hem insanlar hem de hayvanların birçok ihtiyacını karşılarlar. Ağaçların üretmiş olduğu oksijen tüm solunum yapan canlıların olmazsa olmazlarıdır. Ayrıca ağaçların ürettiği meyvelerin tüketilmesi ile birçok canlı fayda sağlamaktadır. Ormanlardaki birçok hayvan ağaçları yuva yaparak hayatlarını ağaçlarda sürdürmektedir.

Ormanlar ülkemizde ve dünyada doğal dengenin en önemli unsurlarıdırlar. Gereksiz şekilde ormanların tahrip edilmemesi gerekmektedir. İnsanlara inanılmaz faydası olan ağaçların korunması hatta ormanların sayısının artırılması yine insanlar için faydayı artıracaktır. Ormanların biz insanlara uzun yıllar boyunca karşılık beklemeden vereceği faydaları göz önünde bulundurmalıyız. Pek çok felaketin önlenmesinde bile ağaçların rolünü göz ardı etmeden ormanlarımıza sahip çıkmalıyız.


Ormanlar Hakkında Kompozisyon


Ormanlar Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.