Consent Preferences Parayı Veren Düdüğü Çalar Kompozisyon | Beyaz Okul

Parayı Veren Düdüğü Çalar Kompozisyon

 Parayı veren düdüğü çalar atasözü için kompozisyon oluşturduk! Atasözlerinin dilimizdeki yeri ve önemi büyüktür. Bir konuda sıkıştığımızda anlamı güçlendirmek, pekiştirmek ve bulunduğu ortamı en iyi şekilde ifade edebilmek için atasözlerine başvururuz.

Parayı Veren Düdüğü Çalar Kompozisyonu

Geçim sağlamak için mesleğimiz doğrultusunda çalışır, çabalar kendi ve ailemizin hayatını en iyi şartlarda devam ettiririz. Tabi ki çalıştığımız sürecin sonunda da belirli bir maddi kaynağa sahip oluruz. Günümüzde alışverişler parayla döndüğü için bir şey almak istediğimiz zaman ücretini ödeyerek almamız gerekmektedir. Para ödemeden kimse kimseye malını ya da hizmetini bedavaya vermemektedir.

Atalarımız bir ürünün ya da hizmetin alınabilmesi için karşılığının ödenmesi gerekliliğini parayı veren düdüğü çalar şeklinde ifade etmişlerdir. Atasözünde para gerçek anlamında kullanılırken, karşılığının ödenerek alınacağı nesne düdük olarak mecazi bir anlamla ifade edilmiştir. Günümüzde de herhangi bir nesnenin alımı karşılığında ücreti kabilinde alışverişin sağlanacağını atalarımız bu sözle net olarak anlatmışlardır.

Çok beğendiğimiz bir kıyafet mağazasına gittiğimizde birçok çeşit ürün arasından kendimize en uygun olanını beğeniriz. Beğendiğimiz kıyafeti alabilmek için mağazanın belirtmiş olduğu etiket fiyatını ödemeden ürünü alıp dışarıya çıkaramayız. Atasözümüze örnek olarak verdiğimiz bu olayda hoşumuza giden kıyafeti alabilmek için mağaza tarafından belirlenen etikette yazan fiyatı ödememiz halinde kıyafeti alıp kullanabiliriz.

Parayı veren düdüğü çalar kompozisyon

Parayı Veren Düdüğü Çalar Ana Fikri

Parayı veren düdüğü çalar atasözünün ana fikri; Bir hizmet veya ürün almak istediğimiz de bunun maddi bir karşılığının olduğunu anlatır.

Atasözü Nedir

Atasözü nedir, diye merak edenler için; genellikle deneyim ve halk bilgeliğini yansıtan, öğüt verici veya belirli bir durumu özetleyen, kuşaklar boyunca aktarılan kısa ve özlü deyişler olarak bilinir. Toplumların kültürel mirası içinde önemli bir yeri vardır. Genellikle günlük yaşamda iletilen bilgileri, öğretileri ve deneyimleri içermektedir.


Parayı Veren Düdüğü Çalar Kompozisyon


Parayı Veren Düdüğü Çalar Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.