Consent Preferences Parfümü Cilde Sıkmak Zararlı Mı? | Beyaz Okul

Parfümü Cilde Sıkmak Zararlı Mı?

Ciltte kalıcı zararlara neden olan parfümler, özellikle vücuda direkt olarak sıkıldığında çok büyük problemlere neden olmaktadır. Cilt lekelerinden tutun da cilt tahrişine ve hatta kansere kadar da gittiği yönünde bazı uyarılar bulunmaktadır. Aynı zamanda cilde sıkılan parfümden sonra güneşe de maruz kalındığında, sorun çok daha kötü bir noktaya gelebiliyor.

Genelde kulak arkası, koltuk altı, el bilekleri ve yüze sıkıldığında sorunlar meydana gelmekle birlikte, kıyafetlere de sıkıldığında sorunlar meydana gelmektedir. Aynı zamanda alerjisi olanlar, üst solunum yolu rahatsızlıklarına da yol açabilmektedir. KoAh, Astım ve nefes darlığı olanlar, cilde temas eden parfümden dolayı büyük sağlık problemleri yaşamaktadır.

Parfümü Cilde Sıkmak Zararlı mı?

Çok fazla parfüm kullanımı, etraftaki insanlar için de sorundur. Sadece kendi cildinizde değil, aynı zamanda çevrenizdeki insanların vücutlarında da ciddi sorunlara neden olabilirsiniz. Ayakta ve elde kaşıntı, virüslerin ve mantarların daha da geniş bir yaşam alanına sahip olması, yara ve tahrişin asıl sebeplerinden biri de parfümlerdir.

Astım ataklarının oluşmaması ve solunum bozukluklarının meydana gelmemesi için parfüm kullanmamaya dikkat ediniz. Öksürük için de parfümün etkisi görülmektedir. Bununla birlikte migreni olanlarda da ciddi sorunları ortaya koyabilecektir.

Parfümde yer alan Paraben isimli kimyasalın buna sebep olduğu bilinmekle birlikte, diğer ihtiva edilen kimyasallar da buna neden olabiliyor. Taklit parfümler zaten zararı çok daha büyük noktalara getirebiliyor. Lütfen parfümün direkt olarak cildinize temasından sakınınız.

Beyazokul.com


Parfümü Cilde Sıkmak Zararlı Mı?


Parfümü Cilde Sıkmak Zararlı Mı?
YORUMLAR

  1. Ebru dedi ki:

    Sahte parfüm var piyasada. Dikkat edin.