Consent Preferences Sabretmek Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Sabretmek Hakkında Kompozisyon

Sabır insanların bir iş veya zor bir durum karşısında sıkılmadan bekleme gücüne verilen isimdir. Sabırla bekleyen insanlar genellikle işlerinde başarıyla yaşamlarını sürdürürler. Sabırsız davranan bireyler ise genel olarak acelecilik yaptıkları için başarılı olamazlar ve erkenden pes ederler. Sabretmenin önemi hakkında söylenebilecek en güzel söz sabır = ödül olacaktır. Yani sabreden insanlar eninde sonunda sabretmenin meyvelerini toplar ve işlerinde başarılı olurlar.

Sabır bizim için karşılaştığımız güçlüklerdeki metanetli duruşumuzu ifade etmektedir. Zor bir olay karşısında üstümüze gelen fenalıktan ancak sabrederek başarıyla kurtulabiliriz. Aksi takdirde fevri olarak yapacağımız bir hareket bizi zor durumlara sokabilecektir. İnsan sabırla hareket ettiği sürece hedeflerine ulaşabilir. Kişiliğine sabırlı olabilmeyi ekleyebilen bir birey, hedeflerine ulaşma konusunda daha dirençlidir.

Hayat boyunca isteklerimiz bitmek tükenmek bilmemektedir. İstediğimiz bir şeyi elde edebilmek için çalışır, çabalarız. Ancak bazen bizim çalışıp çabalamamız yeterli olmadığından beklemek gerekir. Beklememizin gerektiği durumlarda da sabrımız devreye girer. Ne kadar sabırlı olursak, karşılaştığımız durumlara vereceğimiz tepkimiz de o kadar bizim lehimize olacaktır. Sabırsızca yapacağımız davranışlar tüm emeklerimizi çöpe çevirebilir.

Sabır konusunda eğitim hayatımızla ilgili bir örnek verelim. İlkokuldan itibaren sabırla ders çalışan bir öğrenci, okul hayatı bitene kadar bu sabrını sürdürebilirse başarılı olur. İlk sınavdan sonra tamam bu dersi kurtardım gözüyle bakarsa ilerideki büyük hedefine değil sadece basit bir hedefe takılı kalır. Esas sabretmek hedeflediğimiz ve bizim için önemli şeylere ulaşabilmemiz için gereklidir.


Sabretmek Hakkında Kompozisyon


Sabretmek Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.