Sağlığın Önemi Hakkında Kompozisyon

Zenginlik dediğimizde genelde hepimizin aklına doğrudan maddi imkanların fazla olduğu kişiler gelmektedir. Maddiyat dışında farklı bir açıdan baktığımızda insanın bir konuda halinin vaktinin yerinde olması veya insanın bir konuda diğerlerine göre daha üstün olmasını da zenginlik olarak görmek gerekir. Bir örnekle açıklayacak olursak sempatikliğiyle herkes tarafından fazlasıyla sevilen bir birey sevgi yönünden zengindir. Sağlığı tamamen yerinde olan bir birey sağlık yönünden zengindir.

İnsanın sağlığı gözle görülen maddi değerler gibi olmadığı için hep göz ardı edilmektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki en büyük zenginlik aslında insanın sağlığının yerinde olmasıdır. Amansız bir hastalığa düşen insanlar tüm maddi imkanlarını harcasalar da sağlıklarına kavuşamayabiliyorlar. Ömür boyu kazanılan maddiyatlar, kaybedilen sağlığı geri almak için yetmeyebilir.

Bir hastalıkla veya başımıza gelen musibetle sağlığımızı kaybedince anlarız en büyük zenginliğin sağlık olduğunu. Bir şeyin kıymetini iş işten geçtikten sonra anlamın kimseye bir faydası olmayacaktır. Sağlığımızın kıymetini ve sağlığın esasında en büyük zenginliğimiz olduğunu unutmadan kendimizi koruyarak yaşadığımız anın kıymetini bilmeli ve şükretmeliyiz.

Sağlık herşeyden önemlidir. Eğer sağlığımız yerinde değil ise bir elimize güneşi diğer elimize ayı verseler ne fayda! Mal, mülk, şan, şöhret hepsi değersiz kalır. Hayatta en önemli şey sağlıktır ve sağlığı kaybedince telafisi mümkün olmayacak olaylar meydana gelebilir. O nedenle sağlığımıza salgın hastalıklarından korunarak, düzenli ve kaliteli beslenerek dikkat edelim.

Unutmayalım sağlık en kıymetli varlığımızdır ve değerini her zaman bilmeliyiz.


Sağlığın Önemi Hakkında Kompozisyon


Sağlığın Önemi Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.